Relaxujte v hodiacej sieti

Stretnúť hojdaciu sieť niekde v Latinskej Amerike nie je nič výnimočné, pretože patrí ku každodennému životu miestnych obyvateľov. Našťastie sa udomácnila už aj v našich končinách. A tak si môžeme užívať dokonalý relax ako na dovolenke na Jamajke aj doma v obývačke.

Ako si vybrať hojdaciu sieť?

prenajom-hojdacich-sieti

Keďže je ponuka hojdacích sietí veľká, môže byť ťažké vybrať sú správnu, ktorá s vami bude zdieľať chvíle relaxu a pohody. V prvom rade treba pozerať na nosnosť hojdacej siete. Ak sa v nej chcete pohupovať sami, postačí vám nosnosť do 120 kg. Ak sa k vám pripojí partner a ešte aj dieťa, potom hľadajte siete s nosnosťou 160 – 200 kg. S vyššou nosnosťou narastajú samozrejme aj rozmery siete.

Ďalším podstatným faktom pri výbere je umiestenie hojdacej siete. Chcete si užívať slnko na balkóne či v záhrade? Alebo máte radšej domácu pohodu, filmy a knihy? Hojdacia sieť, ktorá bude v interiéri môže byť vyrobená z bavlny. Pokiaľ ale bude zavesená vonku, potrebujete niečo odolnejšie. Ak bude vystavená slnku, ideálny materiál je Hamactex. Nemusíte mať ale strach o svoje pohodlie, tento materiál je rovnako príjemný ako bavlna.

prenájom hojdacích sietí

Húpacie siete sa rozdeľujú aj podľa toho či majú tyč alebo nie. Sieť ktorá nemá tyč nie je taká vratká a nastupuje sa do nej ľahšie ako do siete s tyčou. Lenže keď si do nej ľahnete, prakticky vás zabalí. Ak je to pre vás nepríjemné, vyberte si radšej sieť s tyčou.

Kam a ako zavesiť hojdaciu sieť?

Existuje niekoľko spôsobov ako sa dá hojdacia sieť zavesiť. Záleží hlavne na tom, či bude umiestená vonku alebo vnútri.

Zrejme väčšina z nás si predstaví hojdaciu sieť zavesenú medzi stromami. Na záhrade sa to asi nepodarí každému, ale na stanovačke by to určite šlo. Stromy na ktoré budete sieť upevňovať by mali byť samozrejme pevné a vzdialené od seba asi 3 m. Sieť môžete upevniť pomocou špeciálneho setu, ktorý je možné zakúpiť u predajcu sietí. Druhou možnosťou je použitie lana. Jediné čo potrebujete je horolezecké lano a schopnosť viazania pevných uzlov.

V interiéri môžete sieť upevniť medzi dve steny alebo do stropu. Aj na upevnenie do steny exituje špeciálny set, ktorý obsahuje všetko, čo budete potrebovať. Ak chcete radšej použiť lano, zaobstarajte si aj hmoždenky, háčiky a karabíny. Pri výbere materiálu myslite hlavne na to, akú hmotnosť bude musieť uniesť. Pri zavesení do stropu je to vlastne úplne rovnaké ako pri zavesení medzi steny.

Najjednoduchšou a najrýchlejšou alternatívou sú stojany na hojdacie siete. Okrem toho drevené stojany vyzerajú skvele a miestnosť obohatia aj po estetickej stránke. Sieť stačí iba zavesiť do stojanu a môžete si užívať. Stojany sú vhodné do interiéru, ale nestratia sa ani na terase, balkóne alebo v záhrade.