Čím a ako naplniť sedací vak?

Aj keď si sedací vak vyberáte hlavne podľa dizajnu a tvaru, pravda je taká, že srdcom sedacích vakov je ich náplň. Tá je ešte oveľa dôležitejšia ako obal a to z jednoduchého dôvodu. Nekvalitná náplň môže byť zdraviu škodlivá a to sa k relaxu a šíreniu pozitívnej energie určite nehodí. Aké polystyrénové guličky vybrať a ako ich dostať do vnútra vaku?

polystyrenové_guličky_do_sedacích_vakov (2)

Zdravotne nezávadná náplň do sedacích vakov

Na plnenie sedacích vakov sa majú používať polystyrénové guličky, ktoré môžete nájsť aj pod názvom EPS polystyrén. Oblúkom sa vyhýbajte polystyrénovej drti, pretože ide o stavebný odpad a ten do obývačky alebo detskej izby určite nepatrí. Najväčším problémom je, že vylučuje zdraviu škodlivé látky a pri drvení sa mení na prach, ktorý potom budete dýchať.

Drť od guličiek rozoznáte ľahko. EPS guličky sú logicky guľaté, zatiaľ čo drť má rôzne nepravidelné tvary. Okrem zdravotných problémov môže drť aj znížiť komfort pri používaní sedacích vakov. Kým guličky sa rovnomerne presýpajú a vak sa tak tvaruje podľa vašich potrieb, drvený polystyrén takúto vlastnosť nemá.

Nedajte sa teda zlákať o niečo nižšou cenou a kúpte si kvalitné, zdravotne nezávadné polystyrénové guličky, z ktorých sa nepráši ani sa z nich neuvoľňujú žiadne škodliviny. Ak vás pri otvorení balenia zaskočí atypický, jemne plastový zápach, nemusíte sa obávať. Cítite látku, ktorá je zdravotne nezávadná, používa sa pri výrobe guličiek a v priebehu 24 hodín vyprchá.

polystyrenové_guličky_do_sedacích_vakov (3)

Ako naplniť sedací vak a koľko náplne potrebujem?

Sedací vak stačí otvoriť a nasypať doň polystyrénové guličky. Ak nechcete, aby boli guličky rosypané všade okolo, môžete si zakúpiť balenie aj s plničkou, ktorá vám plnenie vaku ešte uľahčí. V každom prípade nejde o žiadnu náročnú operáciu a dvaja ľudia ju zvládnu úplne bez problémov. Jeden bude držať vak a druhý sypať.

Polystyrénové guličky sa dajú zakúpiť v baleniach s rôznym objemom. Ak je množstvo udávané v hmotnostných jednotkách, obvykle ide o spôsob ako predať guličky čo najdrahšie. Keď sa rozhoduje od koho si kúpite náplň, dajte si teda pozor, aby bol obsah balenia udávaný v jednotkách objemu, teda v litroch. Priemerný objem sedacieho vaku je 250 – 350 l a honest. sk vám ponúka náhradné náplne s objemom 25 l, 50 l, 100 l, 150 l až po 1 000 l.

Môžete si teda objednať menšie balenie na naplnenie jedného vaku, ktorý máte doma, alebo veľké balenie pre vaky, ktoré máte v práci alebo v podniku. Pre pohodlnejšie plnenie odporúčame použiť plničku, aby ste tak eliminovali straty guličiek.

Pri pravidelnom používaní sedacích vakov sa odporúča dopĺňať guličky každé 3 – 4 mesiace, pretože sa časom scvrkávajú. Polystyrénové guličky z honest sú zdravotne nezávadné a využívajú sa aj v potravinárskom priemysle a zdravotníctve. Môžete si teda užívať pohodlie sedacieho vaku úplne bez starostí.

TIP PRE VÁS: Kvalitné sprchové zásteny od renomovaných výrobcov.