Ako vybrať správny matrac ?

Chcete kvalitný a pohodlný matrac na ktorom si poriadne oddýchnete a načerpáte silu na ďalší deň? Takýto nákup nerobíte často a tak je potrebné zorientovať sa v aktuálnej ponuke. Dôležité sú aj hlavné vlastnosti a parametre matraca. Ako si teda vybrať ten správny matrac?

Pružinový alebo sendvičový matrac?

Či budete hľadať pružinový alebo nepružinový matrac závisí hlavne na konštrukcií vašej postele. Matrac s pružinami sa používa na pevné podložky ako je napríklad drevený lamelový rošt a na lamelové rošty, ktoré nie sú polohovateľné. Bezpružinové matrace sa zvyknú ukladať na lamelové rošty, ktoré majú predpäté a pružné lamely. Ak potrebujete matrac na polohovateľný lamelový rošt vhodný je mäkký alebo stredne tvrdý nepružinový matrac.

Materiál matracov

Keď už máte jasno v tom, či chcete pružinový alebo sendvičový matrac, výber tým rozhodne nekončí. Existuje totiž viacero materiálov z ktorých sa sendvičové matrace vyrábajú. Jedným z nich je aj studená pena. Takéto matrace sú elastické a priedušné. Okrem toho sa vyznačujú aj tvarovou stálosťou a dostupné sú v rôznych tvrdostiach.

Ďalšou možnosťou je tzv. lenivá pena, ktorá reaguje na teplotu tela a hmotnosť. Táto vysokoelastická pena dokáže zmierniť tlak matraca na telo a poskytnúť tak potrebnú oporu. K penám patrí aj latexová pena, ktorá sa delí na dva druhy – klasickú a latexovú penu vyrobenú zmrazením tekutej latexovej zmesi. Latexová pena je mimoriadne elastická a patrí k najkvalitnejším materiálom na výrobu matracov.

Vynechať nemôžeme ani pružinové matrace, ktoré môžu byť taštičkové alebo bonellové. Pri taštičkových matracoch sú malé pružiny zabalené v taštičkách z odolného textilu. Matrac sa tak dokáže veľmi dobre prispôsobiť telu. V bonnelových matracoch je zhruba o polovicu pružín menej, sú väčšie a matrac sa neprispôsobuje telu až tak dobre ako taštičkový. Napriek tomu je veľmi pohodlný a poskytuje dostatočnú oporu.

Poťahová látka matracu

Poťah matracu môže byť prišitý napevno k matracu alebo môže byť odnímateľný. Na údržbu je samozrejme praktickejší ten odnímateľný, pretože sa dá oprať alebo ho môžete dať vyčistiť. Poťah, ktorý je prišitý sa čistý oveľa ťažšie a len povrchovo.

Vedeli ste, že matrac môže byť aj skvelou reklamnou plochou? honest.sk dokáže vytvoriť obrandovaný poťah na matrac, ktorý je ideálny na použitie na eventoch alebo marketingových akciách, hlavne v kombinácií s paletovým nábytkom.

potlač_matracov

Poťah na matrac od honest.sk je snímateľný a má zapínanie na zips, takže sa dá bez problémov oprať. Keďže sa predpokladá, že bude používaný aj v exteriéri poťah je nepremokavý. Na obrandovanie sa používa sublimačná potlač, ktorá je odolná a kvalitná. Kvalitou sa môžu pochváliť nie len poťahy, ale aj samotné matrace.
TIP PRE VÁS: www.eprofi.sk